Impact^Zonne
Bine ai venit speram sa fi activ(a), inainte sa postezi treci pe la "Regulament"

Tutorial Spray Logo facut de mine

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Tutorial Spray Logo facut de mine

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Mai 12, 2011 10:44 pm

Tutorial Spray Logo este un tutorial care te ajuta sa-ti schimb imaginea din counter-strike, cand apesi T

Inainte sa faci urmatorii pasi,stiu din propria experienta,trebuie sa te duci in CS tau/cstrike/logos,stergi tot[chiar daca e doar 1 imagine] o stergi+stergi si din recycle bin,Apoi dute in CS tau/valve/logos stergi tot si din recycle asemenea[in valve vor fi mai multe imagini,care deasemenea trebuie sterse altfel nu va merge imaginea dumneavoastra]
Apoi te duci iN CS-ul tau/cstrike si stergi tempdecal.wad
Apoi te duci in CS-ul tau/cstrike si stergi custom.hpk,te asigur ca daca stergi nu se va intampla nimic eu am incercat si mi-a mers,si tutorialul ce urmeaza nu l-am copiat l-am facut cu programul HLTag Converter deschis si am facut si eu pasii pentru ca nu ii stiam pe derost,sincer prima data am vrut sa copii tutorialul de pe tutorialecstrike dar sigur nu il intelegea-ti asa ca :

DOwnloada-m programul HL Tag Converter !

Apoi deschidem programul. Da-ti clik pe Open Image si selectati imaginea dorita,apoi dati clik pe Transparent View care este jos,in caz ca este un scris pe un fundal alb sa dispara albul,daca nu aveti scris pe fundal alb nu mai conteaza daca dati sau nu ramane aceeasi.
Dati clik pe Adjust Image daca doriti alta dimensiune selectati dimensiunea dorita,
Apoi da-m clik pe Apply changes and convert to 256 colors si dupa ce a disparut Adjust Image Da-ti clik pe Save tag,selectati a 2 [Export to WAD FILe] apoi o salvati ori in cs-ul dumneavoatra cu numele tempdecal.wad ori unde doriti dar apoi sa stiti ca trebuie copiata in CS-ul dumneavoastra/cstrike [dar amintiti-va ca inainte era un tempdecal.wad,pentru a merge nu uitati sa stergeti primul tempdecal.wad si apoi il puneti pe cel nou]

Sper ca ati inteles,daca nu Sad contactati-ma la Yahoo Messenger ID: vidisebi@yahoo.com sau
Tutorial made 100% by Zeker

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Re: Tutorial Spray Logo facut de mine

Mesaj Scris de ShadowKiller la data de Vin Mai 13, 2011 11:10 pm

Mersi !
A functionat !
Decand vreiam sa schimb uratenia aia Neutral
ShadowKiller
Administrator
Administrator

Data de inscriere : 22/04/2011
Localizare : Romania,Brasov,Brasov

Vezi profilul utilizatorului http://impactzonne.forumer.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Mai 13, 2011 11:52 pm

Stiu si eu am patit la fel, si tutorialul de pe tutorialecstrike nici 50 % nu e bun,doar scripterii si cei priceputi cred ca il inteleg deoarece nu preciseaza tot ce este de facut

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum